Odkazy na

O společnosti

Jak to bylo marketingově?

Společnost energomonitor vznikla v roce 2010, když se dva vizionáři spojili, aby vytvořili produkt, který pomůže statisícům lidí ušetřit náklady za energie.

Po několikaletém vývoji tak vzniklo unikátní softwarové a hardwarové řešení, které umožňuje spolehlivé měření spotřeby energií a utilit jak nad stávajícími fakturačními měřidly, tak vlastními měřidly. To vše v přehledné a jednoduché formě a za nízkých pořizovacích nákladů.

Jak to bylo ve skutečnosti?

Když nám v roce 2010 přišla faktura za elektřinu a my jsme se snažili spočítat, jestli se dá ušetřit, zjistili jsme, že toho nejsme schopni. A tak jsme se rozhodli, že si zprovozníme odečet spotřeby v reálném čase.

To obnášelo trochu vývoje software i hardware a lidem okolo se to zdálo užitečné a chtěli si to koupit. Tak jsme jim řekli, ať si to koupí jinde a nás neotravují. Odpověděli, že jinde to není lidem srozumitelný produkt, že chtějí něco, k čemu nemusí být absolventi ČVUT. Tak jsme zjistili, že jsme jedni z mála, co se snaží udělat analýzu spotřeby pochopitelnou běžným lidem.

Lidé energomonitoru

Pavel Štorek

Pavel Štorek

technický ředitel

Pavel koordinuje vývoj hardware energomonitoru, komunikuje s partnery a výrobou.

Patrick Zandl

Patrick Zandl

produktový ředitel

Patrick se stará o celkovou koncepci a propagaci energomonitoru.