Odkazy na

Řešení

Energomonitor dodává ucelenou řadu vybavení a software pro měření a vyhodnocování spotřeby energií i utilit v reálném čase. Můžete měřit pomocí stávajících "chytrých" i "hloupých" měřidel, tedy využít stávající měřící infrastrukturu nebo získat nové podružné měřidla. Podrobněji na stránce věnované technologii energomonitoru.

Vyhodnocování a analýza spotřeby a toků v reálném čase, možnost napojení do dalších systémů například pro sledování aktuální spotřeby po regionech, časech atd v reálném čase. Řešení energomonitoru je otevřené pro potřeby třetích stran, lze do něj zapojit vaše vlastní senzory, které připojíte rádiovým protokolem a jejichž data lze kombinovat s dalšími daty zákazníka.

Zjednodušeně řečeno, pokud potřebujete sbírat a zpracovávat naměřená data v reálném čase, kontaktujte nás, pravděpodobně máme řešení či alespoň jeho část, která vám může významně pomoci či ušetřit náklady.

Řešení pro domácnosti, firmy i partnery

Monitoring spotřeby energií

Zatímco zhruba tušíte, kolik peněz máte na svém bankovním účtě, ale přehled o tom, kolik elektřiny, plynu nebo spotřebujete, pravděpodobně nemáte. Nejste v tom sami. Porozumět fakturám a vyúčtováním od dodavatelů není snadné a ještě horší je to v případě, když chcete svou spotřebu snižovat. Většinou vás napadnou ty obecné metody, které jsou ve skutečnosti nejméně efektivní, jako důsledně zhasínat na chodbě nebo si koupit novou úspornou ledničku.

Tohle však není ten správný přístup. Buďto vystudujete elektrofakultu ČVUT, nebo si necháte poradit a vzděláte se sami. V čemž vám bude energomonitor dobrým pomocníkem a učitelem. Pomůžeme vám přehledně zmapovat, za co elektřinu či plyn spotřebováváte, zda ji nespotřebováváte zbytečně a poradíme vám, jak spotřebu snížit, zefektivnit.

Zjistíte, že část energií spotřebováváte zbytečně, část byste mohli spotřebovat třeba v nižším tarifu. Odhalíte chybná zapojení - kolik jen bojlerů ve vysokém tarifu jsme viděli - ale také zjistíte, kolik vás ve skutečnosti stojí jednotlivé činnosti, jako použití myčky, pračky a dalších spotřebičů.

K čemu vám energomonitor může být

  • přehled o spotřebě energií v reálném čase
  • výchozí "psychologická" úspora založená na tom, že víte, kolik stojí používání spotřebičů
  • varování před nestandardními situacemi, jako je příliš velká spotřeba
  • možnost detekce problémů a odhalení nehospodárností a to i zpětně
  • monitoring spouštění spotřebičů, které mají být spouštěny v určitý čas
  • příprava podkladů pro důležitá rozhodnutí, například pro změnu dodavatele, zateplení objektu či další úsporné postupy

Základní zásadou energomonitoru v případě úspor je, že úspor by mělo být dosahováno bez dopadu na uživatelský komfort a bez podstatné změny uživatelských návyků.